Poznaj svoje prsia

Poznaj svoje prsia

Ženy, dávajte na seba pozor! A muži, dávajte pozor na svoje ženy!

Včera malo naše pacientske združenie NIE RAKOVINE tlačovku. Prostredníctvom kolegov novinárov sa snažíme upozorniť na vážnu situáciu vo výskyte a úmrtnosti na rakovinu prsníka na Slovensku. Zbytočnej úmrtnosti!

Uplynulú noc po celom svete svietili významné dominanty na ružovo. Na našu výzvu zareagovali aj mnohé slovenské (nafotili sme aspoň niektoré – Most SNP a Twin City v Bratislave, Radnica v Prešove…). Nie je to len gesto. Ale snaha upútať pozornosť na vážnu tému. Rakovina prsníka nám berie blízkych, tak sa tomu neprizerajme a zmeňme svoj prístup – k sebe, aj k ostatným.

Ženy, vedzte, že okolo vás sú ľudia, ktorí vás ľúbia. Keby sa vám niečo stalo (prepáčte tu drsnosť), ublížite aj im. Prevencia nie je len slovíčko zo slovníka…

Muži, máme mamy, staré mamy, manželky, kamarátky, kolegyne… Ak ich ľúbite, treba sa zaujímať o ich zdravie, odprevadiť ich na mamografické vyšetrenie alebo dohliadnuť, aby si pravidelne robili samovyšetrovanie prsníkov.

Pozrite si leták, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete ho za fotkami.

V septembri sa spustil Národný skríning rakoviny prsníka. Bez ohľadu na to, čo si o ňom súkromne myslím (navyše, ak dopadne rovnako, ako ten na rakovinu hrubého čreva, ktorý sa spustil v januári), svoje zdravie máme vo vlastných rukách…

Spustili sme PRSKO TOUR s modelom prsníkov, Ružové akadémie na školách, pridali sa k nám futbalisti aj florbalistky, Bepon predáva limitovanú edíciu pančušiek, ktorých výťažok poputuje na činnosť našich poradní pre pacientov, odvážili sme sa rozbehnúť darcovské sms a kopec ďalších vecí na sociálnych sieťach. V nasledujúcich dňoch vám im postupne priblížim.

Sledujte nás (OZ Nie rakovine) na webe aj na Facebooku (označte nás a sledujte pravidelne). Ďakujem vám.

Váš Paťo

Pridaj komentár