Vianočné nákupy pre deti – Snina

Vianočné nákupy pre deti – Snina

Hurá, konečne punč (aj keď iba detský… ?)! Nazdravie vám všetkým z povianočných trhov v Snine! ?

Tak, milí moji priatelia, práve tu sa končí moja vianočná tour de Slovensko ?

Pre malého Kristiána to bolo hádam príjemné prekvapenie. Bolo dojemné sledovať, ako sa staral o svoju sestričku Tonku, ktorá vzhľadom na svoje zdravotné obmedzenie potrebuje pomoc, neustály dohľad a asistenciu. Kiko je od nej o hlavu menší, ale v starostlivosti o ňu sa ukazuje ako veľký chlap. Maminka je to útle žieňa na spoločných fotografiách – veľmi skromná, príjemná a obetavá.

Ďakujem Marekovi Minčičovi zo Sniny a Silvii Lišaníkovej z Humenného. Obaja sú učitelia a vo svojich mestách vedú Detskú organizáciu Fénix. Dnes mi veľmi pomohli pri nákupoch. Ďakujem aj dievčatám Gabike a Tatiane, za pomoc aj za pozvanie na čajík.
Ďakujem za úsmevy a nádherne ľudský prístup personálu v sninskom Lidli a DMdrogerii, ale aj za príjemné podania rúk s úplne neznámymi náhodnými okoloidúcimi ? Sninčania sú kus milí a bezprostredni ľudia ?

Odchádzam domov s dobrým pocitom nielen z dneška, ale zo všetkých dní strávených s dobrými ľuďmi. Verím, že do desiatich rodín sme priniesli aspoň trošku úsmevu a radosti a aspoň čiastočne pomohli na nejaké obdobie odbremeniť ich rodinné rozpočty.

Chcem povedať, že toto všetko by sa neudialo, keby nebolo ochoty, nadšenia a spolupráce desiatok ľudí, z ktorých každý prispel svojim dielom. Priebežne som im ďakoval v predchádzajúcich „správach z cesty“ ? a ďakujem im všetkým ešte raz.

Ďakujem za finančnú spoluúčasť manželom Suchobovcom z Bratislavy, manželom Šmidákovcom z Nitry, manželom Köhlerovcom z Košíc, Róbertovi Zvarkovi zo Žiliny, priateľom zo spoločností Lidl a DM drogerie. Veľká vďaka Júliusovi Šabovi a spoločnosti Motor-Car Bratislava za požičanie väčšieho auta, lebo do toho môjho by sme sa nezmestili s nákupmi, a často ani bez nich… ?
Ďakujem za pomoc aj mojim kolegyniam z Reflexu a mojim táborovým vedúcim.

Ďakujem vám, moji facebookoví priatelia, že ste uplynulé dva týždne boli na cestách spolu so mnou, že ste ma povzbudzovali svojimi komentármi a odkazmi, že ste ma pozývali na kapustnicu, hurky či bobaľky s makom… Možno nabudúce to vyjde…?

Boli to aj pre mňa krásne Vianoce ? a nebol som sám vďaka vám!
Prežite pokojne posledné dni starého roka! Ďakujem, že vás mám! ?
Patrik

www.stvorlistokdetom.sk


qrf

Pridaj komentár