Žiadam život pre ženy

Žiadam život pre ženy

Prepáčte, priatelia, snažím sa krotiť, ale občas to, skrátka, aj u mňa prekypí…

NIE JE UŽ ČAS, ABY PÁNI POLITICI ZAČALI KONEČNE MYSLIEŤ NA ĽUDÍ? A mám na mysli úplne všetkých, lebo za túto situáciu môžu všetci bez výnimky!

Táto krajina na to má, odborne aj finančne, ale má smolu na svoje politické elity (ako pekne som ich nazval…)

ŽIADAME ROVNOCENNÝ PRÍSTUP K LIEČBE PRE SLOVENKY S RAKOVINOU PRSNÍKA!

Existujú moderné lieky, ktoré môžu ženám výrazne predĺžiť život a zachovať jeho dobrú kvalitu. Žiaľ, na Slovensku tieto lieky stále nie sú dostupné pre všetky pacientky. Väčšinu inovatívnych liekov metastatickej rakoviny prsníka zdravotné poisťovne preplácajú len na výnimku, alebo sa k nim ženy nedostanú vôbec. Mnohé z nich musia zadĺžiť svoje rodiny, predať auto či dokonca strechu nad hlavou, organizovať ponižujúce verejné zbierky, aby si mohli liečbu zaplatiť. Napriek sľubom politikov sa situácia nelepší. V spolupráci so ženami s rakovinou prsníka a ich lekárkami v novej kampani našej pacientskej organizácie NIE RAKOVINE upozorňujeme na nevyhnutnosť dostupnej modernej liečby pre slovenské ženy tak, ako je to v okolitých krajinách.

Vo videoklipe vystupujú skutočné pacientky s touto diagnózou. Ak kliknete na link: https://sdu.sk/AN0, tri uznávané slovenské onkologičky, ktoré sa denne stretávajú so ženami s týmto vážnym ochorením, vám približia benefity, ktoré inovatívna liečba ženám prináša a ku ktorej naše ženy majú stále výrazne limitovaný prístup.Je mi ľúto, že žijem v krajine, kde je chorý človek odsúdený na trápenie či smrť iba preto, že sa narodil práve v tejto krajine…

#nierakovineprsnika #lebozivotzatostoji